Історія водопостачання міста Маріуполь розпочалася  у 1910 році, коли була введена в експлуатацію перша насосна станція на вул.Малофонтанній, побудовані міський водопровід довжиною 21,5 км та водонапірна вежа за проєктом інженера і міського архітектора Віктора Нільсена. Для водопостачання використовувалася вода з центрального каптажу джерела «Великий Фонтан», в воду по місту перевозили водовози.

     А в 1936 році у місті створено нову централізовану систему водопостачання, яка підняла рівень життя приморського міста на якісно новий рівень комунального обслуговування.

     Сьогодні комунальне підприємство «Маріупольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» є одним з найбільших комунальних підприємств у Донецькій області.

     КП «МАРІУПОЛЬВОДОКАНАЛ» надає послуги з централізованого водопостачання та водовідведення населенню м.Маріуполь та прилеглих селищ - с.Старий Крим, с.Сартана, с.Каменськ, смт.Талаковка, с.Гнутово, смт.Мангуш, смт.Нікольське, с.Покровське, с.Сопіно,  смт.Ялта, с.Урзуф, с.Юр'ївка, обслуговуючи таким чином 15 населених пунктів та понад 400 тисяч абонентів.

     Водопостачання міста Маріуполь здійснюється з Південно-Донбаського водогону та Старо-Кримського водосховища на р.Кальчик з обробкою вихідної води на фільтрувальній станції КП "Компанія" Вода Донбасу ".

     Водопостачання населених пунктів Ялта, Урзуф, Юр'ївка та Мангуш здійснюється з 2 підземних групових водозаборів – «Приморського» та «Петровського», розташованих у балці Зеленій та у Широкій балці відповідно.

     За допомогою 13 водопровідних насосних станцій, 70 підкачувальних станцій та 1835,7 км розподільних водопровідних мереж питна вода потрапляє до споживачів.

     Водовідведення  в місті здійснюється системою напірно-самопливних колекторів, загальною протяжністю 704,8 км та 22 каналізаційними насосними станціями з подальшою очисткою стоків на станції біологічного очищення стоків.

     На станції біологічного очищення стоків стічні води проходять  механічне та біологічне очищення з наступним знезараженням перед скиданням у Азовське море.

     Вся ця складна система водопостачання та водовідведення м.Маріуполь функціонує цілодобово, як єдиний організм. За цим стоїть щоденна важка праця кожного співробітника підприємства.