13 серпня 2019 року, набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 05 липня 2019 № 690 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення і типових договорів про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення», якою по-новому врегульовані відносини між підприємствами централізованого водопостачання та водовідведення та споживачами, які отримують відповідні послуги.

     Також документом затверджено типові договори з індивідуальним і колективним споживачем.

     Згідно з п.4 розділу VI Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про житлово-комунальні послуги» не пізніше, як протягом одного року з дня введення в дію цього Закону (тобто не пізніше 1 травня 2020 року) співвласники багатоквартирних будинків незалежно від обраної ними форми управління багатоквартирним будинком зобов’язані прийняти рішення про модель організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг (крім послуг з постачання електричної енергії та природного газу) щодо кожного виду комунальної послуги згідно з частиною першою ст.14 цього Закону, а виконавці комунальних послуг – укласти із такими співвласниками договори про надання відповідних комунальних послуг відповідно до обраної співвласниками моделі організації договірних відносин.

     Відповідно до пунктів 1 і 2 частини першої ст. 4 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» Кабінетом Міністрів України постановою від 05.07.2019 № 690 затверджено:

– Правила надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення;

– типовий договір з індивідуальним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем);

– типовий договір з індивідуальним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (без обслуговування внутрішньобудинкових систем);

– типовий договір з індивідуальним споживачем у будівлі, приміщення якої є самостійними об’єктами нерухомого майна, про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення;

– типовий договір з колективним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення;

– типовий колективний договір про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення;

     які регулюватимуть відносини між суб’єктами господарювання, що провадять господарську діяльність з централізованого водопостачання та водовідведення, та споживачами цих послуг.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/690-2019-%D0%BF

     Співвласники багатоквартирного будинку/ОСББ самостійно обирають одну з моделей організації договірних відносин, визначену частиною першою ст.14 Закону, за кожним видом комунальної послуги (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і з постачання та розподілу електричної енергії).

     Враховуючи вищевикладене, наголошуємо на необхідності прийняття співвласниками багатоквартирного житлового будинку рішення визначившись з моделлю організації договірних відносин з КП «Маріупольське ВУ ВКГ» як виконавцем комунальних послуг з централізованого водопостачання та водовідведення.

     Якщо співвласники багатоквартирного будинку самостійно не оберуть одну з моделей організації договірних відносин між виконавцем відповідної комунальної послуги та кожним співвласником будинку після 1 травня 2020 року буде укладено індивідуальний договір про надання комунальної послуги з урахуванням особливостей, визначених частиною сьомою ст. 14 Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

     Усіх голів ОСББ, ЖБК, Керуючих компаній попереджаємо про необхідність визначитися з моделлю договірних відносин та повідомити письмово на адресу КП «Маріупольське ВУ ВКГ» вул. Соборна, 7, каб. 5 про обрану модель!!!

Телефони для довідок:

(0629) 33 30 86,

(098) 894 45 85.

prezentatsiya1

  prezentatsiya2   prezentatsiya3  prezentatsiya4                                                                                                                                                                                                                                          

                                                                                                                                                                                                                                                                                     З повагою, адміністрація КП «Маріупольське ВУ ВКГ»