КП «Маріупольське ВУВКГ» повідомляє, згідно п. 10.2. Правил приймання стічних вод до системи централізованого водовідведення м. Маріуполя, які затверджені виконавчим комітетом Маріупольської міської ради № 465 від 22.10.2018р. (далі-Правила) «Споживачі, від не каналізованих об'єктів яких стічні води скидаються до системи централізованого водовідведення м. Маріуполя із застосуванням асенізаційного транспорту, повинні укласти договір з виробником на послуги водовідведення з дотриманням вимог розділу 9 до цих Правил.».

     Відповідно до п. 10.4. Правил «Приймання до системи централізованого водовідведення м. Маріуполя стічних вод, які вивозяться від споживачів асенізаційним транспортом, здійснюється тільки через зливальні станції або пункти приймання виробника, обумовлені у договорі».

Відповідно до п. 2.21. Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць, затверджених наказом Міністерством охорони здоров'я № 145 від 17.03.2011 р. “Вигріб повинен бути водонепроникним та мати щільно прилягаючу кришку.” Таким чином, об'єм стічних вод із застосуванням асенізаційного транспорту повинен відповідати об'єму спожитої води.

     Враховуючи вищевикладене, споживачам, від не каналізованих об'єктів яких стічні води скидаються до системи централізованого водовідведення м. Маріуполя із застосуванням асенізаційного транспорту необхідно з'явитись до КП «Маріупольське ВУВКГ», за адресою м. Маріуполь, вул. Соборна, 7, каб. № 5, для укладання договору на прийом стічних вод,  та надати наступні документи, а саме: нормативний розрахунок використання води (ліміт споживання води), об'єм вигрібної ями (вигріб, та таке інше), завірену копію договору з перевізником на вивіз стічних вод асенізаційним транспортом (рідких побутових відходів).

     ПОПЕРЕДЖАЄМО: згідно ст. 42 Закону України «Про відходи» особи, винні в порушенні законодавства про відходи, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільну чи кримінальну відповідальність за правопорушення у сфері поводження з відходами (самовільне розміщення чи видалення відходів; та інше).

     У разі відсутності договору на вивіз та скид стічних вод, КП «Маріупольське ВУВКГ» буде змушений звернутися до правоохоронних органів, для перевірки обставин передбачених ст. 42 Закону України «Про відходи» та про можливість притягнення винних осіб до відповідальності за ст. 82 Кодексу України про адміністративні правопорушення “Порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення”.