КП "Мариупольское ПУ ВКХ"
Телефоны: Контакт-центр Сообщить показания водомера: Адрес:
33-11-62 - Диспетчерская (0629)-40-77-97 (0629)-40-77-97 - автоответчик Мариуполь, ул. Соборная 7
   097-0-753-573 - Киевстар Viber 097-0-753-573 Электронная почта:
   095-248-75-48 - МТС   vodokanal@mvk.org.ua
Показники приладів обліку води приймаються з 5 по 25 число поточного місяця ! Телефони: 097-0-753-573 - Киевстар, 095-248-75-48 - МТС, (0629)-40-77-97 - автоответчик, Viber 097-0-753-573

     Існуючий водовід Ду900мм  і Ду600мм, що забезпечує питною водою частину Центрального  і Приморського районів м. Маріуполя, що проходить по вул. Купріна експлуатується з1966р., а по пр. Миру- з 1996р.

     Водовід на всьому протязі знаходиться  в незадовільному стані. При середньому  нормативному терміні служби сталевих трубопроводів 25 років, цей водовід не ремонтується 51 рік. Це призводить до частих проривів траси і потребує заміни труби.

     Крім того, у зв'язку зі зниженням водоспоживання з 41580 м3/доб до 22140  м3/доб було прийнято рішення замінити ділянку траси ф900 мм на ф600 мм.

     Реконструкція виконується без відключення діючого водоводу від водопостачання на час будівництва. Прокладання нової гілки водоводу передбачено паралельно існуючому з перепідключеннями існуючих споживачів.

     Існуючий сталевий водовід після введення в експлуатацію нового водоводу не демонтується.

     Будівельно-монтажні роботи будуть виконуватися в смузі відвода землі.

     Зелені насадження при будівництві зберігаються.

     Пропускна здатність водоводу становить -1100м3/год, 24560м3/добу, 8964400м3/рік.

     Загальна протяжність нової траси складає 210м. Прокладка підземна. Глибина прокладки становить 3,0 м.

     Дана ділянка водоводу запроектована зі сталевих  електрозварювальних труб ф630х10мм, ГОСТ10704-91 із антикорозійнім зовнішнім покриттям та поліетиленових труб ф200х11.9мм ПЕ100 SDR 17.

     Експлуатація проектованого водоводу не супроводжуватиметься шкідливим впливом на навколишнє середовище, деякий вплив на окремі її компоненти матиме місце тільки в період будівництва.

     Основними видами робіт при будівництві будуть земляні роботи по розробці траншей і зворотній засипці, роботи з укладання і зварювання труб.

     Для мінімізації шкідливого впливу і забезпечення нормативного стану навколишнього середовища в період будівництва проектом передбачається:

 • огорожа ділянки будівництва;
 • забезпечення відповідності технічного стану використовуваного автотранспорту та будівельної техніки санітарним вимогам і систематичний контроль вмісту забруднюючих речовин;
 • зволоження ґрунтів, які переміщуються, з метою виключення запилювання, а також забезпечення руху автомобілів на будівельному майданчику зі швидкістю, що не перевищує технологічну (5-10км/год) для забезпечення мінімальної кількості продуктів згоряння і шумового впливу. Робота двигунів на холостому ходу при простоях повинна бути зведена до мінімуму;
 • для механізації будівельних процесів використовуються механізми та інструмент, шум від яких відповідає вказаному в паспорті заводу-виготовлювача;
 • заборона на миття автотранспорту та будівельної техніки на території стоянок будівельних машин;
 • з метою зниження ризику забруднення в результаті проток і витоків матеріалів, використовуваних при будівництві, треба забезпечити належне зберігання потенційно небезпечних матеріалів у відповідних ємностях;
 • влаштування на будівельному майданчику і в будівельному містечку біотуалетів;
 • утилізація всіх будівельних відходів;
 • заборона на відкрите складування будівельного сміття на будівельному майданчику і його потрапляння в поверхневий стік;
 • радіаційний контроль всіх використовуваних будівельних матеріалів;
 • використання тільки природного піску для підсипання основи під трубу;
 • збереження рослинного шару грунтів і відновлення трав'яного покриву на порушеною території.

     Забруднення повітря в приземному шарі в період будівництва за всіма інгредієнтами залишиться практично на рівні існуючого фону.

     Прогнозований рівень шуму на території найближчого житла при роботі будівельної техніки в період реконструкції  водоводу не погіршиться.

     Всі будівельні відходи утилізуються або вивозяться на полігон ТПВ згідно з укладеними договорами, шкідливий вплив на ґрунти не виявляється.

     Вплив на ґрунтові води і геологічне середовище відсутній.

     Зелені насадження при веденні будівельних робіт не зносяться, порушений трав'яний покрив відновлюється.

     Будівництво та експлуатація водоводу на перехресті від вул. Купріна та пр. Миру в Центральному  районі м. Маріуполя відповідно до вимог цього проекту не тягне за собою ні тимчасових, на період будівництва, ні в довгостроковій перспективі негативних наслідків для всіх компонентів навколишнього середовища.

     КП «МВУ ВКГ» приймає на себе зобов'язання по здійсненню проектних рішень щодо будівництва відповідно до норм і правил охорони навколишнього середовища і правил екологічної безпеки на всіх етапах будівництва та експлуатації.

     Ознайомитись з  матеріалами ОВНС и надання пропозицій звертатися до КП «МПУ ВКГ»  м. Маріуполь, вул. Соборна, 7 тел. 33-62-87.