КП "Мариупольское ПУ ВКХ"
Телефоны: Контакт-центр Сообщить показания водомера: Адрес:
33-11-62 - Диспетчерская (0629)-40-77-97 (0629)-40-77-97 - автоответчик Мариуполь, ул. Соборная 7
   097-0-753-573 - Киевстар Viber 097-0-753-573 Электронная почта:
   095-248-75-48 - МТС   vodokanal@mvk.org.ua
Показники приладів обліку води приймаються з 5 по 25 число поточного місяця ! Телефони: 097-0-753-573 - Киевстар, 095-248-75-48 - МТС, (0629)-40-77-97 - автоответчик, Viber 097-0-753-573

     Існуючий водовід по пр. Миру Ду600мм експлуатується з 1970р. та забезпечує питною водою велику частину Центрального району м. Маріуполя від ВНС- Новоселівка.

     Середній нормативний термін служби сталевих трубопроводів становить 25 років. Даний водовод протягом 47років не ремонтувався і сталева труба на всьому протязі – 650м - зазнала істотного зносу, що призводить до частих поривів траси і потребує її заміни.

     Реконструкція виконується без відключення діючого водоводу від водопостачання на час будівництва. Прокладання нової гілки водоводу передбачено паралельно існуючому з перепідключеннями існуючих споживачів.

     Існуючий сталевий водовід після введення в експлуатацію нового водоводу не демонтується.

     Будівельно-монтажні роботи будуть виконуватися в смузі відвода землі.

     Зелені насадження при будівництві зберігаються.

     Пропускна здатність водоводу становить 720м3/год, 12350м3/добу, 4507750м3/р.

     Загальна протяжність нової траси складає 658,52м. Прокладка підземна. Глибина прокладки становить 3,0 м.

     Дана ділянка водоводу запроектована з поліетиленових труб Ø630х37,4мм ПЕ 100 SDR.

     Експлуатація проектованого водоводу не супроводжуватиметься шкідливим впливом на навколишнє середовище, деякий вплив на окремі її компоненти матиме місце тільки в період будівництва.

     Основними видами робіт при будівництві будуть земляні роботи по розробці траншей і зворотній засипці, роботи з укладання і зварювання труб.

     Для мінімізації шкідливого впливу і забезпечення нормативного стану навколишнього середовища в період будівництва проектом передбачається:

 • огорожа ділянки будівництва;
 • забезпечення відповідності технічного стану використовуваного автотранспорту та будівельної техніки санітарним вимогам і систематичний контроль вмісту забруднюючих речовин;
 • зволоження ґрунтів, які переміщуються, з метою виключення запилювання, а також забезпечення руху автомобілів на будівельному майданчику зі швидкістю, що не перевищує технологічну (5-10км/год) для забезпечення мінімальної кількості продуктів згоряння і шумового впливу. Робота двигунів на холостому ходу при простоях повинна бути зведена до мінімуму;
 • для механізації будівельних процесів використовуються механізми та інструмент, шум від яких відповідає вказаному в паспорті заводу-виготовлювача;
 • заборона на миття автотранспорту та будівельної техніки на території стоянок будівельних машин;
 • з метою зниження ризику забруднення в результаті проток і витоків матеріалів, використовуваних при будівництві, треба забезпечити належне зберігання потенційно небезпечних матеріалів у відповідних ємностях;
 • влаштування на будівельному майданчику і в будівельному містечку біотуалетів;
 • утилізація всіх будівельних відходів;
 • заборона на відкрите складування будівельного сміття на будівельному майданчику і його потрапляння в поверхневий стік;
 • радіаційний контроль всіх використовуваних будівельних матеріалів;
 • використання тільки природного піску та гранітного відсіву для підсипання основи під трубу;
 • збереження рослинного шару грунтів і відновлення трав'яного покриву на порушеною території.

     Забруднення повітря в приземному шарі в період будівництва за всіма інгредієнтами залишиться практично на рівні існуючого фону.

     Прогнозований рівень шуму на території найближчого житла при роботі будівельної техніки в період реконструкції  водоводу не погіршиться.

     Всі будівельні відходи утилізуються або вивозяться на полігон ТПВ згідно з укладеними договорами, шкідливий вплив на ґрунти не виявляється.

     Вплив на ґрунтові води і геологічне середовище відсутній.

     Зелені насадження при веденні будівельних робіт не зносяться, порушений трав'яний покрив відновлюється.

     Капітальний ремонт та експлуатація водоводу по пр. Миру від вул. Купріна до вул. Зелінського в Центральному  районі м. Маріуполя відповідно до вимог цього проекту не тягне за собою ні тимчасових, на період будівництва, ні в довгостроковій перспективі негативних наслідків для всіх компонентів навколишнього середовища.

     КП «МВУ ВКГ» приймає на себе зобов'язання по здійсненню проектних рішень щодо будівництва відповідно до норм і правил охорони навколишнього середовища і правил екологічної безпеки на всіх етапах будівництва та експлуатації.

     Ознайомитись з  матеріалами ОВНС и надання пропозицій звертатися до КП «МПУ ВКГ»  м. Маріуполь, вул. Соборна, 7 тел. 33-62-87.