КП "Мариупольское ПУ ВКХ"
Телефоны: Контакт-центр Сообщить показания водомера: Адрес:
33-11-62 - Диспетчерская (0629)-40-77-97 (0629)-40-77-97 - автоответчик Мариуполь, ул. Соборная 7
   097-0-753-573 - Киевстар Viber 097-0-753-573 Электронная почта:
   095-248-75-48 - МТС   vodokanal@mvk.org.ua
Показники приладів обліку води приймаються з 5 по 25 число поточного місяця ! Телефони: 097-0-753-573 - Киевстар, 095-248-75-48 - МТС, (0629)-40-77-97 - автоответчик, Viber 097-0-753-573

     Існуючий каналізаційний колектор Ø400мм забезпечує збір стоків від мешканців частини Лівобережного району м. Маріуполя і проходить від вул. Українського Козацтва до Тернової балці по пр. Перемоги, вул. Волгоградський, вул. Менделєєва.

     Колектор експлуатується з 1964 р. і при середньому нормативному терміні служби залізобетонних колекторів 20..30 років не ремонтувався протягом 52 років експлуатації, тому на всьому протязі знаходиться в незадовільному стані.

     Реконструкція його передбачена без відключення діючого колектора  на час будівництва, а прокладання нової гілки колектора виконується паралельно існуючому з перепідключеннями існуючих споживачів. Існуючий колектор після введення в експлуатацію нового не демонтується.

     У зв'язку зі зниженням кількості стоків до 3343м³/добу діаметр нового колектору прийнято Ø315мм.

     Загальна протяжність нової траси 1300м. Прокладка підземна. Глибина прокладки становить до 5,0м. Кількість побутових стоків, що приймає колектор, складає 180м3/год, 3343м3/доб, 1220195м3/рік. Будівельно-монтажні роботи будуть виконуватися в смузі відвода землі шириною 28 м.

     Проектом передбачено укладення колектору із двошарових поліетиленових труб Корсіс  та будівництво колодязів (41шт) із збірного залізобетона.

     Ділянку проектованого колектора розташовано на території сельбищної зони. Найближчі до будівельного майданчика житлові будинки розташовані на відстані 10м від будівельного майданчику (одноповерхова приватна забудова) та 20м (багатоповерхові дома).

     Експлуатація проектованого колектора не супроводжуватиметься шкідливим впливом на навколишнє середовище, деякий вплив на окремі її компоненти матиме місце тільки в період будівництва,

     При будівництві передбачено корчування 142 дерев та 400м2 чагарника в межах охоронної зони колектора, відновлення яких відповідно з законодавством не потрібно.

     Основними видами робіт при будівництві будуть роботи по демонтажу ділянок існуючого асфальтового та шлакового та щебеневого покриття, розробці траншей і зворотній засипці, роботи зі зварювання поліетиленових труб. Зазначені роботи ведуться на відкритому майданчику.

     Для мінімізації шкідливого впливу в період будівництва та забезпечення нормативного стану навколишнього середовища проектом передбачається:

 • виконання колектора з двохшарових труб з поліетилену, стійкого до корозії;
 • використання тільки природного піску, щебню та мраморного відсіву для підсипання основи під трубу;
 • зняття, збереження та відновлення після завершення робіт родючого шару грунту;
 • забезпечення відповідності технічного стану використовуваного автотранспорту та будівельної техніки санітарним вимогам до промислового транспорту і систематичний контроль за їх технічним станом та за змістом в вихлопних газах нормованих газоподібних речовин;
 • зволоження грунтів, що переміщуються, в сухий період будівництва з метою виключення запилювання;
 • забезпечення руху автомобілів на будівельному майданчику зі швидкістю, що не перевищує технологічну (5-10км/год). При цьому забезпечується утворення мінімальної кількості продуктів згоряння і найменші шумові характеристики двигуна. Робота двигунів на холостому ході при простоях повинна бути зведена до мінімуму;
 • для механізації будівельних процесів використовувати механізми та інструмент, шум від яких відповідає вказаному в паспорті завода-виготовлювача;
 • встановити огорожі ділянки будівництва;
 • заборонити миття автотранспорту та будівельної техніки на території стоянок будівельних машин;
 • з метою зниження ризику забруднення в результаті проток і витоків матеріалів, які мають бути використані при будівництві, забезпечити належне зберігання потенційно небезпечних матеріалів у відповідних ємностях;
 • передбачити влаштування на будівельному майданчику і в будівельному містечку біотуалетів;
 • утилізація всіх будівельних відходів;
 • заборона на відкрите складування будівельного сміття на будівельному майданчику і його потрапляння в поверхневий стік (вивезення);
 • заборона на спалювання сміття на території будівельного майданчику;
 • радіаційний контроль всіх використовуваних будівельних матеріалів.

     Забруднення повітря в приземному шарі в період будівництва за всіма інгредієнтами незначно і залишиться практично на рівні існуючого фону.

     Прогнозований рівень шуму на території найближчого житла при роботі будівельної техніки в період реконструкції колектора, з урахуванням короткочасного характеру робіт, кваліфікується як допустимий.

     Будівельні відходи утилізуються.

     Вплив на ґрунтові води і геологічне середовище відсутній.

     Таким чином, реконструкція та експлуатація каналізаційного колектора по вул. Менделєєва (колектор каналізаційний 2-а черга від н/ст №1 по Терновій балці, вул. Волгоградській, інв. №1932) в Лівобережному районі м. Маріуполя відповідно до вимог цього проекту не тягне за собою ні тимчасових, на період будівництва, ні в довгостроковій перспективі негативних наслідків для всіх компонентів навколишнього середовища.

     КП «МВУ ВКГ» приймає на себе зобов'язання по здійсненню проектних рішень щодо будівництва відповідно до норм і правил охорони навколишнього середовища і правил екологічної безпеки на всіх етапах будівництва та експлуатації.

     Ознайомитись з  матеріалами ОВНС и надання пропозицій звертатися до КП «МПУ ВКГ»  м. Маріуполь, вул. Соборна, 7 тел. 33-62-87.