КП "Мариупольское ПУ ВКХ"
Телефоны: Контакт-центр Сообщить показания водомера: Адрес:
33-11-62 - Диспетчерская (0629)-40-77-97 (0629)-40-77-97 - автоответчик Мариуполь, ул. Соборная 7
   097-0-753-573 - Киевстар Viber 097-0-753-573 Электронная почта:
   095-248-75-48 - МТС   vodokanal@mvk.org.ua
Показники приладів обліку води приймаються з 5 по 25 число поточного місяця ! Телефони: 097-0-753-573 - Киевстар, 095-248-75-48 - МТС, (0629)-40-77-97 - автоответчик, Viber 097-0-753-573

     Існуючий водовод Ду600мм, що забезпечує питною водою частину Центрального район м.Маріуполя, експлуатується з 1959р.

     Водовід на всьому протязі знаходиться в незадовільному стані, тому що не ремонтувався 58 рік. Це призводить до частих поривів траси і потребує заміни труби. 

     Реконструкція передбачена без відключення діючого водоводу від водопостачання на час будівництва, а прокладання нової гілки водоводу передбачено паралельно існуючому з перепідключеннями існуючих споживачів.

Існуючий сталевий водовід після введення в експлуатацію нового водоводу не демонтується. Водовод проходить під шлаковою дорогою в приватному секторі, перетинає вул.Бахмутську з інтенсивним рухом автотранспорту, вул.Кірова (Лева Яруцького) з неінтенсивним руху, бул.Шевченка з інтенсивним рухом транспорту із коліями трамвайного руху, по зеленій зоні і плодовими деревами.

     Реконструкція виконується в 3 (три) черги:

1 черга - реконструкція від точки врізки №1 по вул.Гранітної до т.14 (біля домовладіння № 23 по вул. Ш. Руставелі).

2 черга - реконструкція водоводу від т.14 (біля домовладіння №23 по вул.Ш.Руставелі ) до колодязя №4 на перехресті вул. Ш. Руставелі і  вул.Кірова.

3 черга - реконструкція водоводу від колодязя №4 на перехресті вул.Ш.Руставелі і вул.Кірова до т. врізки №2 по бул. Шевченка.

     Пропускна здатність одного водоводу становить - 1288м3/год, 22087м3/добу, 7020000м3/р.

     Загальна протяжність нової траси складає: основна траса Ø630х37,4мм-818,5м, супутник Ø110х6,5мм-596 м. Прокладання підземне. Водовод запроектований з поліетиленових труб.

     Будівельно-монтажні роботи будуть виконуватися в смузі відведення землі, ширина смуги прийнята 23м.

     Зелені насадження, які розташовані в охоронній зоні водоводу, при будівництві зносяться без відновлення (згідно з розпорядженням Маріупольської міської ради народних депутатів №111/р від 01.02.1996р).

     Експлуатація проектованого водоводу не супроводжуватиметься шкідливим впливом на навколишнє середовище, деякий вплив на окремі її компоненти матиме місце тільки в період будівництва.

     Основними видами робіт при будівництві будуть земляні роботи по розробці траншей і зворотній засипці, роботи з укладання і зварювання труб.

     Для мінімізації шкідливого впливу і забезпечення нормативного стану навколишнього середовища в період будівництва проектом передбачається:

 • огорожа ділянки будівництва;
 • забезпечення відповідності технічного стану використовуваного автотранспорту та будівельної техніки санітарним вимогам і систематичний контроль вмісту забруднюючих речовин;
 • зволоження ґрунтів, які переміщуються, з метою виключення запилювання, а також забезпечення руху автомобілів на будівельному майданчику зі швидкістю, що не перевищує технологічну (5-10км/год) для забезпечення мінімальної кількості продуктів згоряння і шумового впливу. Робота двигунів на холостому ходу при простоях повинна бути зведена до мінімуму;
 • для механізації будівельних процесів використовуються механізми та інструмент, шум від яких відповідає вказаному в паспорті заводу-виготовлювача;
 • заборона на миття автотранспорту та будівельної техніки на території стоянок будівельних машин;
 • з метою зниження ризику забруднення в результаті проток і витоків матеріалів, використовуваних при будівництві, треба забезпечити належне зберігання потенційно небезпечних матеріалів у відповідних ємностях;
 • влаштування на будівельному майданчику і в будівельному містечку біотуалетів;
 • утилізація всіх будівельних відходів;
 • заборона на відкрите складування будівельного сміття на будівельному майданчику і його потрапляння в поверхневий стік;
 • радіаційний контроль всіх використовуваних будівельних матеріалів;
 • використання тільки природного піску, щебеню та гранітного відсіву для підсипання основи під трубу;
 • збереження рослинного шару грунтів і відновлення трав'яного покриву на порушеній території.

     Забруднення повітря в приземному шарі в період будівництва за всіма інгредієнтами залишиться практично на рівні існуючого фону.

     Прогнозований рівень шуму з урахуванням періодичності, обмеженості в часі, а також значного позитивного впливу на умови життєзабезпечення мешканців району після реконструкції, приймається як допустимий.

     Всі будівельні відходи утилізуються або вивозяться на полігон ТПВ згідно з укладеними договорами, шкідливий вплив на ґрунти не виявляється.

     Вплив на ґрунтові води і геологічне середовище відсутній.

     Будівництво та експлуатація проектованого водоводу по вул. Ш.Руставелі від вул.Гранітної до бул. Шевченка в Центральному районі м. Маріуполя відповідно до вимог цього проекту не тягне за собою ні тимчасових, на період будівництва, ні в довгостроковій перспективі негативних наслідків для всіх компонентів навколишнього середовища.

     КП «МВУ ВКГ» приймає на себе зобов'язання по здійсненню проектних рішень щодо будівництва відповідно до норм і правил охорони навколишнього середовища і правил екологічної безпеки на всіх етапах будівництва та експлуатації.

     Ознайомитись з  матеріалами ОВНС и надання пропозицій звертатися до КП «МПУ ВКГ»  м. Маріуполь, вул. Соборна, 7 тел. 33-62-87